Przesuwane okna do mieszkania

Ciągle ścieramy się z nowymi pomysłami. Są one często udogodnieniem. Jednak bardzo często się zdarza, że nowość wcale nie ułatwia a jedynie uprzykrza życia. Taką nowością mogą być przesuwane okna w naszym mieszkaniu. Chociaż rozwiązanie to znane jest już od dawna, to od niedawna dopiero zaczęło gościć w naszych domach. Czy jest w nim więcej udogodnień, czy może są one tylko pozorne. Odpowiedź na te i na inne pytania znajdzie się w kilku zdaniach poniżej.
Rozsuwane okna to na pewno oszczędność miejsca. Dzięki swojemu mechanizmowi nie potrzebujemy wolnych parapetów żeby je otworzyć na oścież. Jest to na pewno duża zaleta. Zwłaszcza jeżeli mamy wiele kwiatów na parapecie i nie chce się im nam wciąż przekładać.

Zalety i wady okien przesuwnych

Zaletą na pewno jest także prostota. Takie mechanizmy rzadko się psują, a na pewno rzadziej niż tradycyjne klamkowe okna. Dodatkowo niemal wszelkie naprawy można przeprowadzać samemu.
Wśród wad tego produktu na pewno znajdzie się słaba izolacja. Wszystko dlatego, że działają one na szynach i muszą się przesuwać. To sprawia, że bez dodatkowego docisku nie są szczelne. Jednak uszczelnienie można uzyskać zaopatrując się w specjalny model z odpowiednim zamkiem.

Skuteczna ochrona?

Wiele osób boi się że takie okna są wręcz zaproszeniem dla włamywaczy, ciężko jednak stwierdzić czy tak jest w istocie. Należy pamiętać, że okno oknu nierówne i że wielu z poszkodowanych mogło po prostu zapomnieć go zamknąć. A nawet najlepsze niezamknięte okno nie uratuje nas przed złodziejem.

Doskonałe Rolety Na Okna Tutaj Zobacz.