Aluminium stosowane jest w budownictwie od dawna, ale zastosowanie tego materiału do samych systemów okiennych  nie ma długiej historii. Przez długie lata prym wiodły profile drewniane.

Coraz częściej jednak klienci decydują się na zamontowanie nowoczesnych okien aluminiowych. Dlaczego? Atutów jest bardzo wiele. Najważniejsze z nich to możliwość osiągania praktycznie każdego możliwego kształtu poprzez celowaną obróbkę – cecha ta ma ogromne znaczenie wobec stale rosnących oczekiwań Klientów, bogate wzornictwo i ogromna paleta barw nadające pożądany charakter pomieszczeniom, w którym je zastosowano, lekkość konstrukcji i wytrzymałość materiału – niecodzienne zderzenie pozwalające na nieobciążanie konstrukcji budynku przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości produktu.

Okna Aluminiowe są montowane już nie tylko w budynkach instytucjonalnych. Do okien aluminiowych przekonuje się coraz więcej inwestorów indywidualnych w szerokim znaczeniu tego słowa. Zamiast klasycznych okien wykonanych z drewna czy też z tworzywa PCV stosujemy coraz częściej okna aluminiowe.

Okna Aluminiowe – piękny wygląd i wytrzymałość

Okna aluminiowe wyglądają bardzo elegancko i estetycznie. Można je zastosować zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i zabytkowych kamienicach, zachowując przy tym pożądany styl nieruchomości. Pamiętajmy również, że aluminium jest materiałem, który nie jest podatny na warunki atmosferyczne czy odkształcenia. Jest to ogromna zaleta, dająca przewagę temu produktowi nad innymi.

Okna Aluminiowe – jak z energooszczędnością ?

Niektórzy  podnoszą argument niskiej energooszczędności okien aluminiowych. Należy jednak pamiętać, że przy montażu okien aluminiowych stosujemy często tzw. montaż ciepły. Oznacza to, że montując ten rodzaj okien wokół otworu okiennego stosowane są materiały gwarantujące znaczne podwyższenie właściwości energocieplnych. Aż trzy warstwy stosowanego ocieplenia dają naprawdę dobry efekt końcowy. Stale rozwijająca się produkcja okien aluminiowych jest coraz bardziej innowacyjna, stosowane są coraz to nowsze rozwiązania, które gwarantują wzrost konkurencyjności profili aluminiowych w stosunku do profili PVC czy tradycyjnych drewnianych.

Okna Aluminiowe – niesamowite możliwości aluminium

Analizując wszystkie „za” i „przeciw” dotyczące okien aluminiowych, wiele przemawia jednak za tym, aby to właśnie ten typ zastosować zarówno w budowanym domu jednorodzinnym, jak i w nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym. Przy oknach aluminiowych klienci z pewnością docenią estetykę i wysoką jakość wykonania profili. Pamiętając o tym, że profile okien aluminiowych mogą przybrać wiele kształtów, nawet najbardziej wymyślnych, a szeroka paleta ich kolorów sprawia, że Klienci są zachwyceni widząc efekt końcowy naszej pracy. Zarówno ogromne firmy deweloperskie, jak i pojedyncze osoby szukające najlepszych rozwiązań znajdą je właśnie wśród tego nowatorskiego produktu. Profile aluminiowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom spotykanych coraz powszechniej nowoczesnych projektów architektonicznych.